Pozná to snáď každý z nás, škrečkujeme materiál, ale po čase zistíme, že preň nemáme miesto. Teda aspoň nie také, ako to často vídať na internete, u zahraničných kolegov.

U mňa bol dlhodobo problém vymyslieť miesto pre papiere, či sady papierov, o veľkosti 12×12” (30,5×30,5cm). Najmä také miesto, kde by papiere nestrácali tvar (neohýbali sa), boli ľahko dostupné a rozumne usporiadané.

Hľadala som všade, teda najmä v EU shopoch, ale vhodné zakladače som proste nenašla. Rozhodla som sa preto, že sa nebudem obmedzovať a proste si ich vyrobím.

Vzhľadom na to, že sa mi v pracovni často povaľujú kartónové krabice (nič nevyhodím, všetko sa zíde), použila som tento kartón na výrobu zakladačov, určených špeciálne pre papiere, už spomínanej veľkosti. Jednotlivé časti kartónu som zlepila tavnou pištoľou. Na moje počudovanie to celkom drží, aj napriek tomu, že je tými zakladačmi manipulované dosť často.

Tvar zakladačov v podstate kopíruje klasické, u nás dostupné, zakladače pre veľkosť papierov A4, avšak sú tie moje zakladače o čosi dlhšie. Zvolila som však vcelku úzke zakladače (šírku majú cca 3cm) a to z jedného dôvôdou – keďže ich bude v zakladači menej, nebudú sa toľko ohýbať a zároveň ich bude možné lepšie usporiadať.

Na fotkách nižšie si môžete prezrieť ako to nakoniec dopadlo.