Kreativita je ŽIVOT!

Vítam Vás všetkých v malom “curly” svete, kde, dúfam, každý z Vás raz nájde niečo, čo ho poteší.

Môj príbeh

Začalo to korálkami a potrebou vyrábať, tvoriť.

Raz som sa veľkou náhodou dostala ku komponentom na výrobu šperkov, povedala som si … hm, skúsim… Zaobstarala som si materiál, zahrala sa s kliešťami, drôtikmi a fantáziou a vyrobila zopár kusov náušníc. Vďaka pozitívnym reakciám som si teda zaobstarala viac materiálu a vyrobila viac kusov.
O čosi neskôr som však prišla na chuť scrapbook technike – teda práce s papierom, pečiatkami a pod. A to bolo teda niečo. Začala som s jednoduchými vianočnými pohľadnicami, ale tu to samozrejme neskončilo…

Fotopolymérové pečiatky

Moje hobby ma pohltilo, no chýbalo mi toho veľa, tak som si povedala, čo si nespravíš to nemáš… a tak prišli na svet moje pečiatky. 

Pečiatky sú vyrábané v EU a sú vyrábané z fotopolyméru, pričom proces ich výroby je čistejší ako pri výrobe pečiatok zo silikónu či akrylu. Technológie používané pri výrobe recyklujú odpadový fotopolymér, ktorý pri výrobe pečiatok vzniká, čím celkovo minimalizujú odpadNavyše sú balené do 100% recyklovateľného obalu.  

Moje pečiatky si môžete zakúpiť v úžasnom hobbyshope Loora, buď priamo na webe www.loora.eu, alebo v kamennej predajni (na terase v Devínskej Novej Vsi)

Všetky pečiatky sú vyrábané v EU.

Vyrobené špeciálne na prenos atramentu.

~

Pečiatky sú pevné a držia tvar.

Ponúkajú ostrý a čistý odtlačok.

Fotopolymér

Fotopolymérová živica, použitá pri výrobe pečiatok, neobsahuje žiadne toxické látky a chemikálie poškodzujúce ozónovú vrstvu a nevytvára toxické vedľajšie produkty.

Fotopolymérové ​​pečiatky neobsahujú latex, ftaláty, melamín, karcinogény, toxické alebo škodlivé zlúčeniny, zatiaľ čo pečiatky vyrobené inými materiálmi ich zvyčajne obsahujú.

Výrobný proces využíva biologicky odbúrateľné materiály, ktoré nie sú škodlivé pre životné prostredie a, v súlade s vyššie uvedeným vyhlásením, sú netoxické.

Ekologický proces výroby

Výroba pečiatok s použitím fotopolyméru je oveľa čistejší proces ako proces, pri ktorom sa vyrábajú pečiatky s použitím akrylu či silikónu.

Pečiatky sú vyrábané pomocou energeticky účinných procesov, kde sa zachytáva neimponovaný (neexponovaný) fotopolymér a vracia sa späť do procesu výroby, čím sa minimalizuje odpad.

Zároveň, použitím prísad pochádzajúcich z EÚ, sa uhlíková stopa pečiatok výrazne znižuje.

Keď mi čas dovolí, tak sem aj čosi napíšem…

Môj malý Blog

Malé zápisníčky zo zbytkov

Malé zápisníčky zo zbytkov

Keď vyrábam receptáre, zostane mi množstvo kraftového papiera a odrezky dizajnových papierov. Keďže nič nevyhadzujem,...

Receptáre – tak predsa

Receptáre – tak predsa

Veľmi dlho som odolávala tvorbe receptárov a špeciálne stroju na špirálovú väzbu (WRMK - Cinch). Ten hlavný dôvod boli...

DIY zakladač 12×12”

DIY zakladač 12×12”

Pozná to snáď každý z nás, škrečkujeme materiál, ale po čase zistíme, že preň nemáme miesto. Teda aspoň nie také, ako...

Kontakt

adresa

Bleduľová 3
81408 Bratislava

15 + 5 =